З 1 травня в Україні розпочнуться масштабні перевірки у понад 100 навчальних закладах, щоб виявити випадки ухилення від мобілізації за допомогою освіти.

Державна служба якості освіти, спільно з військовими та правоохоронними органами, перевірятиме, як проводиться вступна кампанія та організаційний процес у закладах професійної вищої та вищої освіти.

Про цеДержавна служба якості освіти України повідомила у Facebook.

Університет, ХД
Університет, ХД

Мета перевірок – унеможливити порушення законодавства в умовах військового стану, а також виявити можливі спроби приховати інформацію про чоловіків призовного віку.

Популярні новини зараз
На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом Потрібно зробити у кожній квартирі: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів Без повістки і запрошення: українців змусять самостійно йти в ТЦК – з'явитись обов'язково Просто взяли та закрили: ПриватБанк припиняє обслуговування клієнтів – суд уже втрутився
Показати ще

У минулому вже фіксувалися випадки, коли до Єдиної державної електронної бази (ЄДЕБО) не вносили дані про претендентів на освіту, або ж вони надходили з порушеннями термінів.

Особливо стежитимуть за аспірантами, оскільки у червні 2025 року очікується хвиля відрахувань у зв'язку з перевірками. Про це раніше у коментарі Новини.LIVE заявив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.

Університет «Україна»
Університет «Україна»

До того ж Кабмін нещодавно вніс законопроєкт, який виключить можливість використання освіти як способу уникнення мобілізації. Це важливе оновлення стосується не лише студентів, а й викладачів із науковими ступенями, які зможуть розраховувати на відстрочку від призову.

Як зазначають в уряді, за останнє півріччя різко збільшилася кількість чоловіків, старших за 25 років, які записалися на професійну освіту, що викликало побоювання. Тому новий законопроект покликаний обмежити такі практики та запобігти можливим зловживанням.

Нагадаємо, із тудентів мобілізують, незважаючи на відстрочку: у яких випадках навіть закон не допоможе

Раніше ми дізналися, що студентів "пакує" поліція прямо серед Києва: перевірки, штовханина, жодних вибачень

Крім того, до українських університетів почали надходити дзвінки з проханням "поділитися" студентами віком від 18 років.