Українців попереджають про зростання цін на один із самих базових продуктів — хліб масових сортів.

Незважаючи на запевнення влади про контроль, експерти не виключають, що щомісячне подорожчання може становити до 2%. Про це в ефірі телеканалу «КИЇВ24» повідомив економіст та член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Виробництво хліба. Фото: скрін youtube
Виробництво хліба. Фото: скрін youtube

За його словами, ситуація залишається під контролем лише частково: "Держава досить суворо регулює вартість хліба масових сортів. Це робиться, щоб захистити найменш забезпечені верстви населення". Проте за цією формальною стабільністю ховаються тривожні процеси економіки.

Виробники хліба змушені йти на хитрощі: щоб не підвищувати ціну на соціально значущі види продукції, вони компенсують зростання витрат за рахунок іншої, дорожчої випічки. В результаті — удари по якості, зниженню асортименту чи зростанню цін на преміальні хлібобулочні вироби.

Популярні новини зараз
Уся пенсія піде на комуналку: держава скасовує пільги літнім українцям НБУ зняв обмеження: на які картки можна переказувати гроші без лімітів Травневі пенсії: хто отримає збільшені виплати На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Показати ще

Фактори тиску на ринок — ті, що й минулого року: подорожчання логістики, нестабільність на ринку зерна, зростання тарифів на енергоносії та інфляційний тиск. Усе це змушує підприємства або балансувати межі рентабельності, або перекладати частину витрат за споживача.

Ціна на хліб в Україні
Ціна на хліб в Україні

Експерти не відкидають, що якщо ситуація в економіці погіршиться або держава послабить контроль, зростання цін на хліб може прискоритися. І тоді 1,5–2% на місяць видадуться цілком невинними цифрами на тлі можливих стрибків у майбутньому.

Що це означає для пересічних українців?

Поки що зростання цін виглядає помірним, але тривожні сигнали вже є. Хліб — не просто продукт харчування, а індикатор стабільності.

Нагадаємо, що Україну накриє хвиля здешевлення: які продукти стануть доступнішими.

Раніше ми повідомляли, що ціни переб'ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають.