Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні обговорюють, чому колишні судді одержують пенсії, які у кілька разів перевищують середню зарплату пенсіонерів.
Максимальна сума суддівської пенсії сягає 390 тисяч гривень (але є і "виключення"), що викликає обурення у багатьох українців, які змушені жити на пенсію у кілька тисяч гривень.
Чому система залишається незмінною? Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович пояснила це в інтерв'ю "Obozrevatel".
Судді – це окрема гілка влади, і уряд не може втручатися у їхнє фінансове забезпечення.
"Щомісячне довічне грошове утримання суддів – це не просто пенсія, а гарантія незалежного правосуддя", – пояснила Жолнович.
Конституційний Суд України вирішив, що такі виплати мають бути стабільними і вони не вважаються соціальною допомогою, а спеціальною підтримкою суддів для виконання їхніх обов'язків.
Міністерка визнала, що суспільство незадоволене розривом у пенсіях, але пообіцяла, що влада шукатиме баланс між соціальним захистом суддів та їхніми професійними правами.
На початок 2024 року середня пенсія судді складає майже 100 тисяч гривень, що значно більше, ніж в інших категоріях пенсіонерів. Наприклад, пенсія прокурора – близько 22 тисяч, а "чорнобильців" – близько 12,9 тисяч гривень.
Право на такі пенсії мають судді, які пішли у відставку після досягнення віку 60 років для жінок та 62 роки для чоловіків. Сума виплат залежить від посади судді: вони одержують 50% від зарплати чинного судді, а за кожний рік роботи понад 20 років додається ще 2% до пенсії.
Законодавчо розмір суддівських пенсій не обмежений, і ця система закріплена у законі "Про судоустрій та статус суддів" та Конституції України.
Нагадаємо, пенсіонерам доведеться самим сплачувати комуналку: у кого заберуть держдопомогу
Раніше ми писали про те, що переселенці отримають житло від держави: кого поселять насамперед
Крім того, Знай.ua повідомляв, "Якби нам платили більше...": британська чиновниця допомагала пенсіонерам, водночас даючи привати на стримі