Попри гарні умови працевлаштування, більшість українців не планують залишатися в Польщі назавжди. Дослідження показало, як змінюється ставлення українців до Польщі та чому плани на майбутнє у багатьох зовсім інші.

Українці позитивно оцінюють ситуацію на ринку праці в Польщі

За даними останнього дослідження Personnel Service, близько 9 із 10 українців високо оцінюють можливості працевлаштування в Польщі. Це підтверджує, що країна залишається привабливим варіантом для пошуку роботи й заробітку.

Однак настрої змінюються: хоча роботу знайти не проблема, ставлення до життя в Польщі поступово стає менш оптимістичним.

Ставлення до Польщі погіршується

Барометр польського ринку праці зафіксував, що позитивне ставлення до Польщі та поляків висловлюють 64,25% українців — це на 6% менше, ніж минулого року. Натомість нейтральне ставлення зросло і тепер його демонструють майже 33% опитаних.

Українці в Польші. Фото: 24 канал
Українці в Польші. Фото: 24 канал

Популярні новини зараз
Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів Просто взяли та закрили: ПриватБанк припиняє обслуговування клієнтів – суд уже втрутився Банки почали полювання за старими авто: українців змусять платити роками Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової
Показати ще

Цікаво, що жінки значно частіше, ніж чоловіки, сприймають Польщу позитивно: 69% проти 56%. Це може бути результатом великої підтримки, яку польське суспільство надало українським жінкам після початку повномасштабної війни.

Чому українці не хочуть залишатися назавжди

Попри гарну оцінку можливостей працевлаштування, лише 14% українців розглядають Польщу як країну для постійного проживання. Більшість сприймають її лише як тимчасову платформу для заробітку або як проміжний пункт на шляху в інші країни.

Однією з причин такого настрою може бути змінене ставлення самих поляків до українських працівників. За останніми даними, лише 23% поляків ставляться позитивно до працівників з України — і це на 12% менше, ніж минулого року.

Крім того, збільшилася частка тих, хто має негативне ставлення — таких стало 24% (на 6% більше). Більшість — майже половина — висловлюють нейтральну позицію.

Польща залишається важливим центром для працевлаштування українців, але не для постійного життя. Зміни в настроях обох народів лише підтверджують: ситуація вимагає уважності, взаємної підтримки і чесного діалогу.