З 2025 року українські жінки зможуть виходити на пенсію у 60 років лише за умови наявності 32 років страхового стажу. Це — результат змін, передбачених пенсійною реформою 2017 року, які поступово підвищують вимоги до тривалості стажу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПочинаючи з 2021 року, пенсійний вік для жінок в Україні був зрівняний із чоловіками — 60 років. Проте сама по собі вікова межа ще не гарантує права на пенсію. Головний чинник — наявність достатнього страхового стажу.
У 2025 році система передбачає такі варіанти:
-
60 років — за умови 32 років стажу і більше.
-
63 роки — якщо стаж становить від 22 до 31 року.
Популярні новини заразУкраїнці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистикуПоказати ще -
65 років — для осіб, що мають від 15 до 21 року стажу.
Для тих, кому до встановленої норми не вистачає кількох місяців або років, передбачено механізм добровільної сплати єдиного соціального внеску. Вартість купівлі одного місяця стажу — 1 760 грн, року — 21 120 грн.
Передбачено винятки для багатодітних матерів: жінки, які народили та виховали п’ятеро і більше дітей до шестирічного віку, мають право вийти на пенсію у 50 років (за наявності 15 років стажу). У такому разі пільга стосується і батьків, які виконували роль основного вихователя — для них пенсійний вік становить 55 років, за умови не менше 20 років стажу.
Поточні пенсійні умови формувалися в умовах фінансової нестабільності, спричиненої війною. Збройна агресія росії, яка триває з 2014 року, суттєво вплинула на бюджетну політику держави, зокрема — на пенсійну систему.
Раніше ми розповідали про головні умови отримування пенсії на картку: про що варто знати
Також, доведи, що вартий пенсії: українців можуть позбавити допомоги через нові вимоги