З 2025 року українські жінки зможуть виходити на пенсію у 60 років лише за умови наявності 32 років страхового стажу. Це — результат змін, передбачених пенсійною реформою 2017 року, які поступово підвищують вимоги до тривалості стажу.

Починаючи з 2021 року, пенсійний вік для жінок в Україні був зрівняний із чоловіками — 60 років. Проте сама по собі вікова межа ще не гарантує права на пенсію. Головний чинник — наявність достатнього страхового стажу.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

У 2025 році система передбачає такі варіанти:

Для тих, кому до встановленої норми не вистачає кількох місяців або років, передбачено механізм добровільної сплати єдиного соціального внеску. Вартість купівлі одного місяця стажу — 1 760 грн, року — 21 120 грн.

Пенсіонерка біля комп'ютера
Пенсіонерка біля комп'ютера

Передбачено винятки для багатодітних матерів: жінки, які народили та виховали п’ятеро і більше дітей до шестирічного віку, мають право вийти на пенсію у 50 років (за наявності 15 років стажу). У такому разі пільга стосується і батьків, які виконували роль основного вихователя — для них пенсійний вік становить 55 років, за умови не менше 20 років стажу.

Поточні пенсійні умови формувалися в умовах фінансової нестабільності, спричиненої війною. Збройна агресія росії, яка триває з 2014 року, суттєво вплинула на бюджетну політику держави, зокрема — на пенсійну систему.

Нагадаємо, працювали все життя, а виявиться – даремно: пенсіонерам масово урізають стаж – кого приречуть на злидні

Раніше ми розповідали про головні умови отримування пенсії на картку: про що варто знати

Також, доведи, що вартий пенсії: українців можуть позбавити допомоги через нові вимоги