Україні необхідно відмовитися від практики штучного регулювання тарифів на газ для населення та перейти до ринкового ціноутворення. Про це заявив заступник виконавчого директора України у ЄБРР Артем Шевальов.

Експерт зазначив, що перехід до ринкових тарифів – необхідний крок для нормального функціонування ринку. Якби його було здійснено, то зараз йшлося б не про фінансування закупівлі газу, а виключно про капітальні витрати.

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube
Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

"Нам треба переходити до ринкового ціноутворення, до ринкових тарифів", - заявив Артем Шевальов.

Державне втручання через регулювання цін або інші схеми компенсацій є неефективним, оскільки природа ринку газу передбачає швидке обертання коштів. При цьому фахівець додав, що штучне утримання тарифів не доведе до добра.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії Дозволили бронювати до 100% працівників: кому більше не загрожує мобілізація Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Газові мережі. Фото: скрін youtube
Газові мережі. Фото: скрін youtube

Водночас Артем Шевальов зазначив, що Україна переживає складні часи, тож у разі переходу на ринкові тарифи необхідно передбачити компенсаційну підтримку населення, але у формі адресної грошової субсидії.

Варто зазначити, що ринкові ціни на "блакитне паливо" в кілька разів вищі за діючий тариф для населення.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, хоч бери та влазь в кредити: комунальники готують санкції, які охоплять усіх боржників.

Також наш портал інформував, лічильник не крутить, а рахунок зростає: чому українці одержують борги за газ, яким не користувалися.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки.