Українці, які досягли пенсійного віку, але вирішили не поспішати зі спокійною старістю, можуть отримати дуже приємний бонус від держави — надбавку до пенсії аж до 50%. Усе це — за умови, що ви продовжите працювати після 60 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ країні діє механізм, який прямо заохочує українців не поспішати оформляти пенсію. І мова тут не про пільги чи гучні обіцянки, а про реальні гроші — більшу щомісячну виплату, яка нараховуватиметься довічно.

Згідно з Законом України №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», кожен, хто після досягнення пенсійного віку (зараз — 60 років) вирішить відкласти оформлення пенсії, отримує надбавку:
-
0,5% за кожен місяць відтермінування — якщо працюєте до 5 років;
Популярні новини заразСтаж на це не впливає: чотирьом категоріям пенсіонерів підвищать пенсії вже у липні "Безкоштовні продукти і 30 тисяч на місяц": пенсіонерів попередили щодо "мобілізації 60+" Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушеньПоказати ще -
0,75% за місяць — якщо відтермінували більше ніж на 5 років.
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Уявімо, що вам виповнилося 60, але ви вирішили ще попрацювати — скажімо, до 65 років і 7 місяців. Це означає, що ваша майбутня пенсія може зрости аж на 50%. Якщо базовий розмір становить 5 000 грн, ви отримаєте ще 2 500 грн зверху — і це щомісяця.
Тисячі українців, не знаючи про цю норму, автоматично оформлюють пенсію одразу після 60, не розглядаючи вигідніші сценарії. Утім, якщо ваше здоров’я дозволяє, і ви хочете продовжити працювати — має сенс зважити всі "за" і "проти". Бо держава стимулює відтермінування, і це — один із небагатьох способів законно збільшити собі пенсію.
Нагадаємо, на їжу не вистачить: якою буде пенсія при зарплаті 8000 грн
Раніше ми розповідали, що на картці – нуль, у ПФУ – тиша: пенсіонери можуть втратити законні виплати – як діяти
Також, пенсіонерів попередили про нові правила виплати пенсій: тепер більше свободи