Більшість українців вважає, що після підписання кредитного договору змінити своє рішення вже неможливо. Проте це хибне уявлення. Закон України «Про споживче кредитування» гарантує право кожного громадянина відмовитися від кредиту навіть після підписання договору — головне встигнути вчасно, повідомляє Фінкульт.

Закон передбачає, що позичальник має 14 календарних днів з моменту укладання договору, аби скористатися правом на відмову. Якщо кошти вже були отримані, їх потрібно повернути разом із відсотками, нарахованими за фактичний період користування. При цьому банк або інша фінансова установа не мають права вимагати жодних штрафів, пені чи додаткових платежів.

Кредитна карта від ПриватБанку "Універсальна", фото з  соцмереж
Кредитна карта від ПриватБанку "Універсальна", фото з соцмереж

Для того щоб відмовитися від кредиту, необхідно подати письмову заяву до банку або фінансової компанії. Якщо кошти були перераховані на рахунок, їх слід повернути якомога швидше, разом із сумою процентів за ті кілька днів, протягом яких позичальник користувався грошима.

Однак право на відмову поширюється не на всі види позик. Зокрема, це правило не діє у випадках, коли кредит оформлено під заставу, іпотеку чи автокредит. Також окремі умови можуть діяти у випадках оформлення товару в розстрочку — тут усе залежить від домовленостей із продавцем і тексту підписаного договору.

Популярні новини зараз
Банк пробачив борг, а держава ні: українців змусять сплатити новий податок Працювали все життя, а виявиться – даремно: пенсіонерам масово урізають стаж – кого приречуть на злидні Гороскоп на сьогодні, 24 квітня: день перевірок, розчарувань і несподіваних поворотів Чи можна показати ТЦК квиток із "Резерв+" замість паперового
Показати ще

Людина бере кредит у банку
Людина бере кредит у банку

Якщо з моменту підписання договору минуло більше ніж 14 днів, позичальник усе одно має право достроково погасити кредит. У цьому випадку потрібно буде сплатити лише основну суму боргу та відсотки за фактичний час користування грошима. Іншою альтернативою є рефінансування — тобто взяття нового кредиту на більш вигідних умовах для закриття старого.

Юристи радять: перш ніж підписувати кредитний договір, уважно вивчіть усі умови, особливо розділи, що стосуються штрафів, дострокового погашення та відмови від договору. У разі потреби варто проконсультуватися з фахівцем.

Нагадаємо, картки українців блокують все частіше: як її відновити

Раніше ми розповідали, що перекази з картки на картку різко впали: НБУ готує нові правила

Також, податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки