Водоканали в Україні перебувають на межі колапсу через збиткові тарифи для населення. Про це заявив експерт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник в ефірі "Українського Радіо".

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для побутових споживачів не змінювалися з 2022 року. Водоканали змушені працювати у збиток, оскільки збільшилися витрати на оплату праці, паливно-мастильні матеріали та електроенергію.

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

"Електрична енергія зросла в кілька разів. А вона складає близько 30% послуги водопостачання та водовідведення. Змінювалася заробітна плата. Змінювалася вартість паливно-мастильних матеріалів у зв'язку зі зміною логістики та руйнуванням окремих об'єктів", - заявив Олег Гарник.

У 2025 році вартість води та каналізації для населення має бути приблизно на 30% вищою.

Популярні новини зараз
Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще

"Тобто всі складові тарифи ростуть, а сам тариф на сьогоднішній день залишається на рівні 70% від економічно обґрунтованого", - зазначив експерт.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Олег Гарник додав, що в Україні поки що діє рішення не змінювати тарифи тим підприємствам, які є ліцензіатами НКРЕКП. Водночас у деяких містах та населених пунктах тарифи активно змінюються.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, хоч бери та влазь в кредити: комунальники готують санкції, які охоплять усіх боржників.

Також наш портал інформував, пенсіонери платять, мажори – ігнорують: в Україні процвітає "комунальна нерівність".

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки.