З 29 квітня 2025 року в Україні набирає чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства №4150, яким посилюються вимоги до обігу молока та молочних продуктів на агропродовольчих ринках. Нові стандарти — не лише внутрішній регуляторний крок, а й критично важлива умова для збереження доступу до ринку ЄС.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНововведення передбачають підвищення вимог до якості сирого молока, умов його транспортування, зберігання і реалізації. Основний акцент — на відстежуваності продукції, дотриманні санітарних норм і відповідності європейським стандартам. Зокрема, йдеться про:
-
сертифікацію виробників;
-
суворіші правила зберігання та фасування;
-
контроль вмісту антибіотиків, мікроорганізмів тощо;
Популярні новини заразЗаборони Великодня-2025: як не порушити святість свята 20 квітня Гороскоп на сьогодні, 20 квітня: неділя викликів і рішучості – кому посміхнеться удача, а кого чекають неприємні сюрпризи Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищенняПоказати ще -
підвищення вимог до точок продажу на ринках.
Молочка, скріншот: YouTube
Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур наголошує: зміни — вимушений, але необхідний крок. Якщо Україна не адаптує своє законодавство до норм ЄС, експорт до європейських країн буде заблоковано, що фактично означає ізоляцію галузі.
“Без оновлення стандартів нашій молочній галузі буде дуже важко. Європейський ринок не чекає на нас з розпростертими обіймами. Ми маємо бути конкурентними”, — зазначив Дідур.
На перший погляд, логіка проста: суворіші вимоги — більші витрати для виробників — вищі ціни для споживача. Проте Арсен Дідур вважає, що ситуація не така однозначна.
“Пропозиція продукції залишиться стабільною. Менше піде на експорт — більше залишиться на внутрішньому ринку. Питання в іншому — чи не скористаються рітейлери ситуацією, щоб накрутити ціни?”, — зазначає експерт.
Він акцентує: реальні ціни для українців залежатимуть від регуляторної політики і контролю з боку Антимонопольного комітету. Якщо не буде штучного завищення націнок з боку торговельних мереж, то “ціни будуть нормальними”.
Під загрозою — не лише великі фермери, а й дрібні виробники та продавці домашнього молока. Нові правила можуть просто «вибити» їх із ринку, адже вартість адаптації — непідйомна для багатьох. І хоча споживач отримає безпечніший продукт, питання доступності та різноманітності залишаються відкритими.
Нагадаємо про ціни на вермішель та макарони: на скільки зросла їхня вартість та чи буде ще підніматися
Раніше ми розповідали, що аномальна погода вдарить по цінах: на скільки виросте вартість у квітні
Також, у 6 разів дорожче: ціни на овочі зашкалюють – що сильно вдарить по гаманцю