Адвокат Роман Симутін розповів у Telegram одну показову історію: його клієнта зупинили поліцейські із представниками ТЦК, коли він приїхав у справах до іншого міста.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧоловік стоїть на обліку у своєму ТЦК, дані актуальні, нічого не порушував. Здавалося б, запитали, перевірили і відпустили. Але ж ні.
Поліцейські вирішили, що він порушив порядок, бо не повідомив місцевому ТЦК, що приїхав до їхнього міста. І на цій підставі його затримали та повезли до місцевого військкомату.
"Як це можливо – просто так взяти та відпустити людину?" – саркастично запитує адвокат.
Якщо вас раптом затримали лише за те, що ви приїхали до іншого міста – важливо знати: поїздки Україною самі собою не порушують жодних законів.
"Порядок військового обліку громадян визначається постановою Кабміну № 1487 від 30 грудня 2022 року", – каже Роман.
Відповідно до цього порядку:
- Ви повинні стояти на військовому обліку за адресою, де прописані або задекларовані, тобто за місцем постійного проживання.
- Якщо ви вирішили переїхати назовсім – тоді потрібно знятися з обліку у своєму військкоматі і протягом 7 днів після переїзду стати на облік у новому місці.
Але!
Якщо ви просто поїхали в інше місто на кілька днів – жодних повідомлень, обліків та візитів до ТЦК не потрібно. Жодних законів, які зобов'язують вас "доповідати" про тимчасовий виїзд, не існує.
"Підсумовуючи вищевикладене, можу сказати, що на законодавчому рівні кріпацтво у нас не закріплене", – підсумував адвокат.
Нагадаємо, для стеження за ухилянтами створять департамент: допоможе роботі ТЦК
Раніше ми писали про те, що можуть демобілізувати через дітей: у якому разі звільнять зі служби
Крім того, Знай.ua повідомляв, сплата штрафу не рятує ухилянтыв: юрист все пояснила