Лідер ультраправої політичної сили AUR (Альянс за об’єднання румунів) Джордже Сіміон, який наразі очолює передвиборчі рейтинги напередодні президентських виборів у Румунії, заявив про намір відмовитися від державної підтримки українських біженців у разі перемоги.

На думку політика, пріоритетом держави має стати подолання бідності серед румунських громадян, а не витрати на підтримку іноземців, зокрема українців. «Поки ми не виведемо румунських громадян з бідності до прийнятного рівня, я більше не буду підтримувати інші нації в Румунії», — заявив Сіміон.

Популярні новини зараз
Ці машини краще не чіпати: патрульні зізналися, які авто бояться зупиняти Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Показати ще

Румунія / фото: Facebook
Румунія / фото: Facebook

Окремо політик розкритикував фінансову допомогу Румунії Молдові, назвавши її «спонсоруванням сепаратизму». Він підкреслив, що території сучасної Республіки Молдова історично належать Румунії, а отже, підтримка цієї держави є, на його думку, недоречною.

Поточна позиція Сіміона викликає занепокоєння, оскільки з 2022 року Румунія прийняла понад 100 тисяч українських біженців, надавши їм тимчасовий захист, соціальну та гуманітарну допомогу, доступ до ринку праці та освіти. Більшість заходів підтримки фінансується як із національного бюджету, так і з фондів Європейського Союзу.

Біженці, фото zakordon.24tv
Біженці, фото zakordon.24tv

У разі реалізації подібної політики після виборів, Україна може зіткнутися зі зменшенням обсягів міжнародної допомоги для своїх громадян за кордоном. Крім того, можливе згортання програм інтеграції та соціального забезпечення для біженців у Румунії.

Нагадаємо, гроші з неба більше не впадуть: у Німеччині перевірять кишені українських біженців

Раніше ми розповідали, що замість тимчасового захисту — постійне проживання: українцям в Європі дали місяць, щоб залишитись

Також, соціальні виплати, конкуренція та мало вдячності: поляки цькують українських біженців у соцмережах