Весняний дефіцит опадів у країнах Центральної та Східної Європи вже викликає занепокоєння серед фахівців аграрного ринку та екологів. За інформацією Politico, незвично сухий квітень і тепла зима призвели до стрімкого зниження рівня вологи у ґрунтах, що створює ризики для сільського господарства, водного транспорту та світової продовольчої безпеки.

За даними Європейської обсерваторії посух, до середини березня до зони підвищеного ризику потрапили значні території Польщі, України, країн Балканського півострова, Греції, Швеції, Ірландії та Німеччини. Як зазначає провідний науковий співробітник обсерваторії Андреа Тореті, упродовж останніх двох-трьох місяців опади в Європі були мінімальними, тоді як температура перевищувала середньостатистичні показники.

Посуха на полях, скріншот: Youtube
Посуха на полях, скріншот: Youtube

Нинішні погодні умови, за словами експертів, вже порівнюють із ситуацією перед посухою 2018 року, яка мала значні наслідки для врожайності та водного транспорту. Подальший розвиток подій безпосередньо залежатиме від опадів у найближчі тижні, однак на даний момент прогноз залишається несприятливим.

Особливо складна ситуація фіксується в Німеччині: верхній шар ґрунту вже визнано "екстремально сухим". Рівень води у Рейні, що є стратегічною водною артерією Західної Європи, істотно знизився, внаслідок чого вантажні судна змушені зменшувати навантаження для проходження по мілководдю.

Популярні новини зараз
Працював усе життя — а пенсії вистачить лише на хліб: після індексації українці бідніють Відстрочку від мобілізації можуть не дати: Міноборони готує нововведення Заплатите за всіх сусідів: "Київводоканал" терміново попередив споживачів Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Бельгія також постраждала від аномально сухої весни. У березні в Брюсселі зафіксовано лише 7,8 мм опадів, при нормі у 50 мм.

Посуха, фото: Unian
Посуха, фото: Unian

У Східній Європі ситуація ще критичніша. Через малосніжну зиму ґрунт не встиг відновитися після торішньої посухи. Найбільш напружена ситуація спостерігається в Україні та Польщі — країнах, які входять до числа провідних експортерів зерна на світовий ринок.

Для України проблему посилює воєнна ситуація: регулярні обстріли не лише створюють ризики для агропідприємств, а й провокують масштабні пожежі в посушливих регіонах. Якщо в найближчі тижні не зміниться погодна динаміка, очікується зниження врожайності зернових культур, що може призвести до зростання цін на продукцію на глобальному ринку.

Нагадаємо, на Україну чекає аномальне літо: чим воно може здивувати у 2025 році

Раніше ми розповідали, що у Європі почнуть готувати школярів до можливої ​​війни з росією: коли вона може напасти

Також, вода стане дорожче за золото: водні запаси України на межі катастрофи