Отримали спадок? Уважно перевірте, що з газовим обладнанням у будинку.

Інакше — проблем не оминути. За помилки попереднього власника тепер відповідаєте ви. І іноді це означає — десятки тисяч гривень штрафу, пише "ГазПравда".

Згідно з Цивільним кодексом України, спадкоємець не тільки отримує нерухомість, а й бере на себе всі обов’язки колишнього власника. Якщо той самовільно встановив газовий котел чи плиту, не узгодивши це з оператором газової мережі, вам доведеться розгрібати наслідки.

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

Першим кроком обов’язково має стати звернення до вашого оператора ГРМ. Але попереджаємо, що легалізація — це не лише документи, а й чимало часу й коштів. Якщо оператор виявить порушення — газ вам відключать, а відновлення можливе тільки після оновлення технічної документації. Якщо обладнання схоже — підійде ескіз. Якщо ж ні — доведеться отримувати нові техумови.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат Гороскоп на сьогодні, 18 квітня: п'ятниця змінить плани – фінансові втрати та несподіваний шанс Стосується одержувачів пенсій, субсидій та пільг: важливе попередження від ПФУ Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ
Показати ще

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

А ще — готуйтесь до можливого штрафу. Якщо газове підключення не відповідає технічним нормам або перевищує можливості лічильника, оператор може донарахувати вам використаний газ. Іноді це десятки тисяч гривень.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

За підрахунками експертів, у будинку на 100 м², де живе двоє людей із плитою та котлом, сума донарахувань може досягати 54 300 грн. Щоб уникнути цього — треба оновити проєкт, можливо, замінити лічильник, а іноді ще й пройти інспекцію.

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube
Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

Росія розв’язала війну ще у 2014 році, коли Україна тільки почала оговтуватись після розпаду СРСР. І тепер, замість повноцінного розвитку, держава витрачає ресурси на відновлення та захист. Через це кожна гривня важлива — особливо, якщо її можна зберегти, просто оформивши документи вчасно.

Раніше ми повідомляли, дарування vs заповіт: коли подарунок може призвести до втрати майна?

13-Та пенсія: хто з українців може її отримати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, пенсія у спадок: як оформити виплати родичам померлого старенького?