З 1 травня в Україні змінюється підхід до нарахування субсидій - частина людей має заново звернутися із заявою.

Решті субсидію призначать автоматично.

Після завершення опалювального сезону Пенсійний фонд України почне переглядати, хто має право на допомогу для сплати комунальних послуг. Субсидії тепер монетизуються — це адресна грошова підтримка, а не просто знижка. Але не всі зможуть отримати її без заяви.

Оформлення субсидії, фото: youtube
Оформлення субсидії, фото: youtube

Особисто подати документи потрібно тим, хто орендує житло, є ВПО, живе не за пропискою або має задекларованих мешканців. Також звертатися слід, якщо попередня субсидія була нульовою. Подати заяву можна через ЦНАП, "Дію", або особисто — протягом 60 днів після старту неопалювального сезону.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть оформити надбавку понад 1000 грн: не всі про це знають Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат Водіїв попередили про важливий документ: не подбаєте – готуйте валізу грошей
Показати ще

Пенсіонери, субсидії. Фото: скрін youtube
Пенсіонери, субсидії. Фото: скрін youtube

Право на субсидію мають сім’ї, чиї витрати на комуналку перевищують 15% від доходу, якщо він нижчий за два прожиткові мінімуми. Окремо працюють і пільги - учасники бойових дій можуть отримати 75%, інваліди війни — 100%, а члени сімей загиблих, багатодітні та ліквідатори — 50% знижки на кожну комунальну послугу.

Рахунок за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунок за комуналку. Фото: скрін youtube

Однак у системі є плутанина - пільговикам часто доводиться звертатися не лише до ПФУ, а й до кожного окремого постачальника послуг. У різних регіонах порядок дій — різний. Формально Пенсійний фонд має інформувати комунальні служби, але юристи радять це робити самостійно.

Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно
Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно

Нині субсидії на зиму отримують близько 3 мільйонів домогосподарств, ще 400 тисяч користуються пільгами. Держава витрачає на це 45 мільярдів грн, із яких понад 30 мільярдів грн — саме на субсидії.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Усе це — ще одне навантаження на бюджет країни, яка з 2014 року змушена витрачати ресурси на оборону через війну, розв’язану росією. Україна була на підйомі після занепаду 90-х, але росіяни знову зупинили поступ, і тепер держава балансує між допомогою людям і потребами фронту.

Раніше ми повідомляли, ПФУ порахував субсидію без вас: як за 5 хвилин дізнатись, чи залишиться допомога?

Грошей на комуналку виплатять менше: субсидії "уріжуть" абсолютно всім - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, "спекотна" субсидія: хто з українців у травні втратить допомогу по комуналці?