Питання залучення жінок до мобілізації в Україні не є критичним у 2025 році, проте чи планується така практика взагалі?

Воно розглядається більше як справа добровільна. У владі зазначають, що нині це питання не стоїть на першому місці, повідомляє "BIHUS Info".

Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса поділився думками щодо мобілізації жінок. За його словами, наразі не йдеться про масове залучення українок до служби — це, швидше, можливість для тих, хто вже має бажання і відповідну підготовку. Він підкреслив, що найбільше зараз потребують фахівчинь у медичній сфері та інших вузькопрофільних напрямках.

Медикиня "Азову" з позивним "Ластівка", скрін з YouTube
Медикиня "Азову" з позивним "Ластівка", скрін з YouTube

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні Гороскоп на сьогодні 15 квітня: кому зірки принесуть гроші у вівторок, а комусь – проблеми Студенти втратять право на відстрочку: новий законопроєкт позбавить багатьох лазівки Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Показати ще

Паліса вважає, що у перспективі варто вивчити досвід Ізраїлю, де військова система враховує національні особливості. Мовляв, якщо адаптувати цей підхід до наших умов, можна створити дієву модель. Проте наразі питання обов’язкової жіночої мобілізації не є пріоритетним.

Військовий облік жінок, скріншот: YouTube
Військовий облік жінок, скріншот: YouTube

Міністерка Оксана Григор’єва, новопризначена радниця з гендерних питань у Збройних силах України, наголошує, що кожна громадянка повинна бути свідомою того, що в разі необхідності має стати на захист країни. Водночас вона вважає, що поки немає підстав запроваджувати обов’язкову мобілізацію жінок.

Військовий облік жінок, скріншот: YouTube
Військовий облік жінок, скріншот: YouTube

Варто пам’ятати, що ТЦК виконують свою роботу в межах закону. Якби росія не розпочала війну, Україні не довелося б проводити мобілізацію.

війська російських окупантів
війська російських окупантів

На окупованих територіях росіяни проводять примусову мобілізацію, де відмова може призвести до смертної кари.​

Історія вчить нас, що після Першої світової війни Україна розпустила армію, що призвело до нападу росії та голодомору. Сьогодні ми маємо захищати свою землю, щоб уникнути повторення цих трагедій.​

Збройні Сили України борються за мирне життя кожного з нас. Кожен може внести свій вклад - донатити, волонтерити чи підтримувати військових. Лише об’єднавшись, ми зможемо перемогти росію та забезпечити майбутнє для наших дітей.​

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.

Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.