Як відомо, показники лічильника слід передавати у певний період.

Українцям розповіли, чому важливо передавати свідчення у певний термін та чим загрожує ігнорування правил.

Квитанція, скріншот: YouTube
Квитанція, скріншот: YouTube

Дані, що передаються у визначені 5 днів, будуть враховані на 1 число. За допомогою показників формується платіжка за спожиту електроенергію з правильними даними. Але буває так, що споживач взагалі ігнорує показники чи передає дані у невизначений термін. І тут платіжці будуть реально спожиті ресурси, а середньодобовий обсяг споживання.

Тому споживач платитиме не за фактично спожиту електроенергію, а виходячи із загальних норм. А ці цифри можуть бути значно більшими за фактичні дані.

Популярні новини зараз
Школярам зменшать час на відпочинок: чому літні канікули почнуться пізніше ніж зазвичай Правила відстрочки перекроять наново: кого ТЦК вже "взяли на олівець" Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще

Лічильник світла, скріншот: YouTube
Лічильник світла, скріншот: YouTube

Правило передачі показань зазначено у Комерційному кодексі обліку електричної енергії. Саме для того, щоб не переплачувати та платити лише за спожиту електроенергію, споживачам слід прагнути вчасно передати показники.

Показники лічильника можна передати будь-яким способом, навіть не виходячи з дому. Для цього існують чат-боти в телеграмі, номери телефонів на які можна зателефонувати або надіслати повідомлення. Тож у відповідну дату можна надіслати свідчення зручним для людини способом, навіть не відвідуючи спеціальну організацію.

Нагадаємо, що українці стають біднішими: які комунальні послуги відчутно подорожчали.

Раніше ми повідомляли, що ліфти стоять, а ціни злітають: українці одержують завищені платіжки за послуги, яких не помічають.