Страсний тиждень – це останній тиждень перед великим святом Великодня. Цей тиждень отримав таку назву на честь пам'яті про останні дні Ісуса Христа на Землі. У
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Великий вівторок (15 квітня) християни завершують приготування перед Великоднем. Цього дня заведено прати, прибирати, гладити, а також зашивати одяг. Обов'язково необхідно викинути все непотрібне та закінчити процес прибирання та ремонту.
Великий вівторок – це другий день Великого тижня. У цей день усі православні мають згадати Ісуса Христа та його проповіді, які він давав у храмі міста Єрусалим. Саме в цей день учням розповідали про воскресіння мертвих, Страшний суд, данину кесарю, десятьох дів і талантів.
У Страсному тижні кожен день вважається Великим. У церквах, у ці дні відбуваються особливі служби. Крім того, цього тижня тримається найсуворіший пост. Не можна їсти м'яса, риби, яєць, молочних продуктів, а також рослинної олії.
Віруючі повинні сумувати, тому не слід співати, танцювати та радіти. У цей період потрібно відвідувати служіння і максимально очиститися до світлого свята Великодня.
Пристрасні дні призначені не тільки для особистого покаяння, але й для того, щоб згадати, що в останні дні свого життя робив Ісус Христос. Також у Великий вівторок можна почати закуповувати продукти на Великдень.
Також у вівторок починали розмальовувати писанки. Це заняття вважалося сакральним, тому в такі моменти намагалися залишитися наодинці зі своїми думками, щоб чужа енергетика не впливала на роботу.
Головні заборони та прикмети на свято
Щоб весь рік прожити в багатстві, у Великий вівторок зранку господині готували пісну випічку та годували безпритульних.
Якщо в будинку присутня тяжкохвора людина, у Великий вівторок необхідно вирушити до церкви і набрати біля неї землі у невеликий мішечок. Потім мішечок із землею потрібно покласти під подушку хворого і не витягувати його до Великодня. У неділю мішечок беруть і закопують його біля церкви, де було взято землю. Народна мудрість свідчить, що завдяки цьому людина незабаром зможе одужати і назавжди забуде про ненависну недугу.
Що не можна робити у цей день
- Забороняється влаштовувати гуляння, співати, танцювати та весело веселитися.
- Не можна лаятися чи з'ясовувати стосунки з будь-ким, а також поганословити і нецензурно висловлюватися.
- Заборонено забувати і про суворий піст.
- Не можна допускати поганих негативних думок.
Нагадаємо, коли українці відзначатимуть Вознесіння Господнє та Трійцю: нові дати для 2025 року.
Раніше ми повідомляли про забуті великодні традиції: як Україна втрачає частину своєї культурної спадщини.
Також стало відомо, як приготувати ідеальну глазур для паски без яєць: рецепт, з яким вона не покришиться і швидко застигне.