За відмову від проходження військово-лікарської комісії передбачено адміністративну відповідальність. Однак є винятки, коли штрафувати військовозобов'язаного не мають права. Про це розповів адвокат Роман Кичко в ефірі "Українського радіо".

В Україні діє норма, згідно з якою заборонено видавати направлення на ВЛК військовозобов'язаним з чинною відстрочкою від мобілізації. Якщо у період дії відстрочки людину намагаються відправити на медкомісію, то це порушення закону.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Відповідно такий громадянин може відмовитися від ВЛК, а у разі накладення штрафу - оскаржити його. Суд стане на бік військовозобов'язаного, оскільки такий штраф буде незаконним.

"Якщо особа з чинною відстрочкою відмовиться від його проходження, і на неї накладуть штраф, то такий штраф буде незаконним. Адже згідно з законом, таку особу не можна направляти на ВЛК", - пояснив адвокат.

Популярні новини зараз
Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози Дедлайн – 20 квітня: "Газмережі" попередили українців про обов'язкову процедуру Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить Цивільних братимуть до війська без мобілізації: залучать ТЦК та рекрутингові центри
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Водночас вимога пройти ВЛК є цілком законною, якщо людина не має відстрочки, не звертається в цей момент і не подає заяву на відстрочку. Відмова в такому разі вважатиметься порушенням закону й на військовозобов'язаного накладуть адміністративний штраф.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, на ВЛК визнали придатним, незважаючи на скарги: як запустити процедуру оскарження.

Також наш портал інформував, необхідні 4 документи: обмежено придатним зробили важливе попередження перед ВЛК.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, студенти ризикують отримати штрафи від ТЦК: за що доведеться заплатити до 25 500 гривень.