Українці в ЄС можуть втратити тимчасовий захист після перемир’я.

Поки війна триває, Директива Євросоюзу дозволяє біженцям легально жити, працювати й отримувати послуги в країнах ЄС. Та вже зараз чиновники готуються до моменту, коли війна закінчиться, пише "Euractiv".

Нині близько 4,3 мільйона українців знайшли прихисток у Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині. Але після припинення бойових дій країни ЄС можуть обрати - продовжити підтримку, інтегрувати людей або ж поступово схиляти до повернення додому. Хоча тимчасовий захист офіційно продовжено до березня 2026 року, Єврокомісія вже розглядає інші варіанти — перехід до національного статусу, допомогу при поверненні чи нові обмеження.

Українські біженці. Фото: Кореспондент
Українські біженці. Фото: Кореспондент

Чехія, Німеччина та Єврокомісія працюють над спільною відповіддю, але рішення буде ухвалено лише зі згоди всіх країн-членів ЄС. Деякі держави діють на випередження. Польща планує надати 3-річний статус тимчасового проживання для тих, хто перебуває в країні понад рік. У Чехії українці, які мають роботу, прожили понад два роки і чиї діти ходять до школи, можуть отримати 5-річний дозвіл.

Популярні новини зараз
ТЦК засипає штрафами: юрист розвіяв міфи про порушення військового обліку Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ Цивільних братимуть до війська без мобілізації: залучать ТЦК та рекрутингові центри
Показати ще

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Утім, Чехія вже заявила, що нових тимчасових дозволів не буде, як тільки закінчиться війна. Аналогічні рішення готують Австрія, Італія, Естонія, Латвія. У Німеччині чекають на новий уряд, щоб вирішити, що робити далі.

Українські біженці / фото: Х
Українські біженці / фото: Х

На жаль, у всьому цьому винна росія. Вона розпочала війну ще у 2014 році, коли Україна лише почала відновлюватися після розпаду СРСР. Замість розвитку країна змушена витрачати ресурси на захист. І поки росіяни намагаються знищити нас, мільйони українців змушені шукати порятунку за кордоном.

Раніше ми повідомляли, компенсують витрати на житло: як українцям у Польщі отримати нову допомогу?

Українцям платитимуть за повернення з-за кордону – як заохочуватимуть - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, платитимуть тепер тільки за роботу: Німеччина може урізати соцвиплати і залишити без шматка хліба.