Минулого року в Україні продовжили термін для оформлення земельних паїв, який мав завершитись у 2025 році. Тепер власникам земельних часток дали до 2028 року, щоб оформити землю та не втратити своїх прав.

Що робити, якщо земля ще не приватизована?

Юрист Анастасія Блінду пояснила 24 Каналу, що якщо до 1 січня 2028 року земельна ділянка не буде приватизована, її власники або спадкоємці автоматично втрачають права на неї.

Земельні паї, скріншот: YouTube
Земельні паї, скріншот: YouTube

У цьому випадку ділянка може бути передана у комунальну власність:

Популярні новини зараз
Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила Депутати пропонують зрівняти всіх пенсіонерів, - Катерина Котенкова про нові ініціативи влади Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
Показати ще

"Якщо до 1 січня 2028 року протокол про розподіл земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між особами, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю), не оформлений у порядку, визначеному цією статтею, та не поданий на затвердження органу місцевого самоврядування, вважається, що суб'єкти права колективної власності відмовилися від права колективної власності на землю", – каже Анастасія.

Але не все так погано – якщо ви не встигли оформити пай вчасно і у вас є поважна причина, суд може продовжити термін оформлення. Але будьте уважні: якщо землі сільськогосподарського призначення не вистачає для приватизації, пай може бути виділений із земель запасу територіальної громади.

Земельний пай, фото: Youtube
Земельний пай, фото: Youtube

Важливо пам'ятати, що такі ділянки не можуть бути передані у приватну власність упродовж 7 років після реєстрації права комунальної власності. Це означає, що власники землі все одно зможуть повернути свої ділянки у майбутньому, якщо не встигли оформити їх вчасно.

Якщо у вас є пай, краще не відкладати оформлення.

Нагадаємо, Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян

Також ми писали про підготовку до посадки картоплі: секрети та рекомендації для дачників у 2025 році, як врятувати від заморозків

Крім того, Луцьк планує прикрасити себе клумбами на 12,6 мільйонів гривень