Минулого року в Україні продовжили термін для оформлення земельних паїв, який мав завершитись у 2025 році. Тепер власникам земельних часток дали до 2028 року, щоб оформити землю та не втратити своїх прав.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо робити, якщо земля ще не приватизована?
Юрист Анастасія Блінду пояснила 24 Каналу, що якщо до 1 січня 2028 року земельна ділянка не буде приватизована, її власники або спадкоємці автоматично втрачають права на неї.
У цьому випадку ділянка може бути передана у комунальну власність:
"Якщо до 1 січня 2028 року протокол про розподіл земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між особами, яким були виділені земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю), не оформлений у порядку, визначеному цією статтею, та не поданий на затвердження органу місцевого самоврядування, вважається, що суб'єкти права колективної власності відмовилися від права колективної власності на землю", – каже Анастасія.
Але не все так погано – якщо ви не встигли оформити пай вчасно і у вас є поважна причина, суд може продовжити термін оформлення. Але будьте уважні: якщо землі сільськогосподарського призначення не вистачає для приватизації, пай може бути виділений із земель запасу територіальної громади.
Важливо пам'ятати, що такі ділянки не можуть бути передані у приватну власність упродовж 7 років після реєстрації права комунальної власності. Це означає, що власники землі все одно зможуть повернути свої ділянки у майбутньому, якщо не встигли оформити їх вчасно.
Якщо у вас є пай, краще не відкладати оформлення.
Нагадаємо, Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян
Також ми писали про підготовку до посадки картоплі: секрети та рекомендації для дачників у 2025 році, як врятувати від заморозків
Крім того, Луцьк планує прикрасити себе клумбами на 12,6 мільйонів гривень