"Мені здавалося, що на пожежних ми чекали не дуже довго, а вічність. А виявилося, що вони просто не змогли заїхати в наш двір через велику кількість по-дурному запаркованих авто".

Так починається історія киянки, чий будинок постраждав від прямого влучення ворожого дрону. Зараз, коли попіл вщух, вона ділиться дуже конкретними порадами – щоб хтось інший встиг врятуватися і не пережив того, що довелося пройти її сім'ї.

Ось її 10 практичних та людських висновків – про те, як можна підготуватися до найстрашнішого:

машина загорілась посеред дороги
машина загорілась посеред дороги

Популярні новини зараз
Пікніки навіть не плануйте: синоптик попередив про аномалії погоди у травні Українцям платитимуть за новими правилами: яку реформу пропонують Штраф, позбавлення прав та в’язниця: які слова заборонено говорити поліції Передав показники раніше - заплатив більше: як поради "Нафтогазу" обертаються більшими сумами у квитанціях
Показати ще

1. Не паркуйтеся абияк – це може коштувати комусь життя

"Проведіть інспекцію власного двору, скооперуйтесь із сусідами і вирішіть питання проїзду, якщо воно залишається відкритим. Залишайте номер на авто навіть якщо паркуєтесь відповідно. Ви не знаєте, якого доступу потребуватимуть служби за необхідності".

2. Гідрант та вогнегасник – не для декору

Вогнегасники у під'їзді реально допомогли стримати полум'я до приїзду пожежників. А от якби хтось їх виніс чи не перевірив термін придатності – все могло бути інакше. Звільніть доступ, перевірте, чи працюють вони.

Вогнегасники - фото Vanguard Fire and Security Systems
Вогнегасники - фото Vanguard Fire and Security Systems

3. Після "прильоту" може бахнути ще

Не поспішайте розглядати уламки. Там може залишитися паливо або заряд, що не розірвався. Вони мали ще кілька вибухів після основного удару.

4. Тривожна валізка – це не параноя

Документи, гроші, ліки, щось тепле – нехай буде зібране і під рукою.

5. Пам'ятайте про сусідів

Якщо поруч живе людина похилого віку або хтось з обмеженими можливостями – попередьте рятувальників або допоможіть самі. Не всі встигають вибігти вчасно.

Атака дронами на Київ, фото: ДСНС
Атака дронами на Київ, фото: ДСНС

6. Не ліфт, а сходи

Ліфт у таких ситуаціях – пастка. Лише сходи. Переконайтеся, що всі виходи є вільними, немає завалів або замків.

7. Емоції – теж поранення

Якщо ви на ногах, але руки трясуться – поговоріть із медиками. Вони залишаються поруч після атаки і можуть допомогти не лише з фізичним, але й із психологічним станом.

8. Перевірте чат вдома

Не соромтеся писати та просити про допомогу.

Вибух у квартирі, фото: Facebook (ДСНС)
Вибух у квартирі, фото: Facebook (ДСНС)

9. Не думайте, що вас не торкнеться

"Я пішла за донькою, коли почула віддалені вибухи, як за інтуїцією. Підійшовши до неї в кімнату, я почула звук бпла, що стрімко наближався, і саме так чудом встигла добігти з нею до коридору до вибуху. Трохи більше року тому збита ракета впала біля дому батьків. Так що можливе навіть «бінго», – розповідає дівчина.

Не ігноруйте тривогу. Не вважайте, що "саме ваш будинок" у безпеці.

10. Психолог – це слабкість

"Я завжди була впевнена, що я кремінь. Але за ці кілька секунд, поки я бігла з донькою на руках у коридор, в мені щось зламалося". Звертайтеся до спеціалістів. Говоріть про пережите. Це не слабкість це турбота про себе та близьких.

Безкоштовна лінія психологічної допомоги: 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00)

ДСНС, фото: Facebook
ДСНС, фото: Facebook

Ці поради не теоретичні. Це реальний досвід жінки, яка з дитиною на руках дивом вижила. Нехай кожен із нас прочитає це не просто як новину, а як особисту пам'ятку.

Бережіть себе і тих, хто поряд.

Нагадаємо, кияни після атаки "шахедів" більше 10 днів живуть із дірявим дахом над головою: ЖЕК запропонував помити під'їзд

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі лікарі 5 годин витягували 10 см цвях з мозку військового – пройшов з ним 8 км

Крім того, на ремонт укриття в одеській школі витратили майже 6 млн, але діти все одно стоять на вулиці під час тривоги