Для всіх наших шанованих читачів, які уважно стежать за власними фінансами, є свіжа інформація від популярного сервісу з відкритими даними простих громадян.

Так, в Україні за минулий рік борги громадян з мікрокредитів зросли майже вдвічі. У середньому розмір позик сягав понад 6 тисяч гривень.

Про це стало відомо завдяки інформації від сервісу "Опендатабот".

Заборгованість з мікрокредитів, скріншот: Opendatabot
Заборгованість з мікрокредитів, скріншот: Opendatabot

За інформацією Нацбанку, за 2024 рік українці оформили 8,3 мільйонів мікропозик.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 16 квітня: кому середа не пробачить необачності Держава залізе у кишеню кожному українцю: деталі нової податкової системи Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом Пенсіонерам виплатять додаткові гроші від держави: які умови та сума
Показати ще

Загальна сума сягає майже 52 мільярдів гривень. Це — на 27% більше, ніж 2023 року.

Мікрокредити, скріншот: YouTube
Мікрокредити, скріншот: YouTube

Середня сума позики – 6 217 гривень. Загалом на початок 2025 року громадяни заборгували мікрофінансовим організаціям вже понад 15,77 мільярда гривень.

Середня сума мікрокредитів також зросла, лише рік різниця становить 26%. 2023 року українці в середньому займали 4 926 гривень.

Заборгованість з мікрокредитів, скріншот: Opendatabot
Заборгованість з мікрокредитів, скріншот: Opendatabot

У середньому, МФК видавали 693 тисячі позик на місяць. Найбільше позик при цьому взяли у третьому кварталі – приблизно 729 тисяч на місяць. Наприкінці року громадяни стали менше влазити у борги (приблизно 691 тисячу на місяць) і навпаки почали закривати кредити.

Аналітики наголосили, що торік українці не лише набиралися позик, а й накопичували свої борги. За перші три квартали заборгованість із 9,3 мільярда зросла до 18,47 мільярда гривень. До кінця 2024 року ця цифра зменшилася до 2,7 мільярда.

"Втім, загальну картину це покращити не допомогло: борг перед МФО на початок поточного року становить 15,77 млрд грн. Це в 1,7 раза або на 6,47 млрд грн більше, ніж на початку 2024-го", - підсумували в "Опендатабот".

Нагадаємо, критично низькі запаси газу у сховищах: чи підвищать тариф через посилений імпорт.

Раніше повідомлялося, "Доставка до ТЦК ще швидше...": експерт відповів, що загрожує школам, лікарням та медичним центрам в Україні.

Також, тарифи "на волосині": експерт прогнозує подорожчання газу та електроенергії.