Попри дію воєнного стану та загальної мобілізації, в Україні залишаються категорії громадян, які можуть безперешкодно виїхати за кордон. Серед них – юнаки, яким ще не виповнилося 18 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно із законодавством, виїзд з країни обмежений для двох груп громадян, які перебувають на військовому обліку:
-
чоловіків мобілізаційного віку (від 25 до 60 років);
-
призовників (від 18 до 25 років).
Виїзд за кордон, скріншотПопулярні новини заразУкраїнці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистикуПоказати ще
Водночас 17-річні хлопці до призовного віку ще не належать, тому на них ці обмеження не поширюються.
Як пояснив адвокат Юрій Айвазян, для перетину кордону неповнолітньому хлопцю достатньо мати лише закордонний паспорт. Приписне свідоцтво, яке є першим військово-обліковим документом для юнаків, прикордонники не перевіряють.
Юрист наголосив, що контроль військово-облікових документів проводиться для чоловіків у віці від 18 до 60 років. Оскільки 17-річні ще не досягли призовного віку, вимагати у них додаткові документи, пов’язані з військовим обліком, не мають права.
Незважаючи на чітку правову норму, іноді трапляються випадки, коли прикордонники можуть задавати додаткові питання юнакам, особливо якщо вони подорожують самостійно. Щоб уникнути можливих непорозумінь, рекомендується заздалегідь перевірити всі документи та за потреби мати при собі копію законодавчих норм, що підтверджують право на виїзд.
Нагадаємо, нардеп звернув увагу на "бусифікацію" від ТЦК: "Це викрадення"
Раніше ми розповідали, що у "Резерв+" з'являться два нові типи відстрочок: кому вони доступні
Також, чи зникне "розшук" від ТЦК за три місяці: адвокат пояснила важливі деталі