Відключення комунальних послуг за борги – поширена практика в Україні. Зазвичай, такі методи впливу на неплатників застосовуються, якщо платіжки ігноруються певний час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗокрема, боржники можуть залишитися без електропостачання. Про це йдеться на сайті Міністерства енергетики.
Відключати світло за несплату законодавство дозволяє по всій території країни, крім зони бойових дій, тимчасово окупованих територій, а також територій, де можливі бойові дії.
При цьому державою не визначено конкретних сум заборгованості, після яких дозволяється відключення домогосподарства від електропостачання. Постачальник послуг сам визначає "ліміти". Зазвичай процедуру відключення боржника можуть розпочати, якщо накопичилося кілька тисяч боргу або якщо домогосподарство ігнорує платіжки протягом кількох місяців.
У цьому постачальник зобов'язаний за 10 днів попередити споживача про намір припинити надання послуг. Протягом цього періоду він матиме шанс сплатити борг або укласти договір про реструктуризацію.
Якщо споживач проігнорує і справа дійде до відключення, відновлення електропостачання буде можливим тільки після повної сплати боргу. Також доведеться заплатити за послугу повторного підключення, а це додаткові кілька тисяч гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям можуть підняти плату за електроенергію до 10 грн/кВт.
Також наш портал інформував, українцям анонсували весняне зростання у платіжках за комуналку: що подорожчає.
Крім того, ми писали, додаткові кіловати в платіжці: що робити, якщо лічильник почав завищувати споживання.