В Україні хочуть створити умови, щоб літні громадяни якнайдовше залишилися на ринку праці. Для цього вже розглядаються деякі нововведення. Про це розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович у коментарі "Українському радіо".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Міністерстві соціальної політики розглядають варіанти, як створити умови, щоб українці не виходили на заслужений відпочинок у 60 років, а залишалися на роботі якнайдовше.
Одна із запланованих змін – скорочення податкового навантаження за літніх працівників на роботодавців. У майбутньому можуть залишити лише частину ЄСВ та зменшити ПДФО.
За словами глави міністерства, такий крок буде вигідним, оскільки коли людина виходить на пенсію, то держава зовсім не отримує від неї податків.
"Наприклад, ми розглядаємо як варіант зменшення податкового навантаження за такого працівника, тому що вони вже певний вік відпрацювали, і якщо та людина піде на пенсію, то вона взагалі не продукує податків", - заявила Оксана Жолнович.
У Мінсоці вважають, що такі нововведення насамперед на користь літнім українцям. Там зазначають, що люди, які довше працюють і перебувають у суспільстві, довше залишаються здоровими, активними та загалом повільніше старіють.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонерів попередили про нові правила: як тепер виплачуватимуть пенсії.
Також наш портал інформував, ПФУ проведе перевірки: кому припинять виплачувати пенсію.
Крім того, ми писали, непрацюючі пенсіонери можуть оформити доплату: які документи потрібно віднести до ПФУ.