В Україні зростає кількість непогашених штрафів за порушення військового обліку. З початку 2025 року вже відкрито близько 10 тисяч виконавчих проваджень, що майже дорівнює числу справ за весь минулий рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКабмін виділив 71,82 млн грн для друку та відправки повісток військовозобов'язаним через "Укрпошту", і хоча нові правила вважають повістку врученою навіть без особистого підпису, багато людей не поспішають платити штрафи.
Відповідно до закону, штраф за порушення військового обліку потрібно сплатити протягом 15 днів після отримання постанови. Якщо термін пропущено, сума подвоюється. Штрафи можуть накопичуватися, а у випадку великих сум, навіть призвести до конфіскації майна.
На Дніпропетровщині, в Києві та Полтавщині найбільше виконавчих проваджень. Проте, більшість боржників не спішать з виплатами, намагаючись отримати знижку в 50% при оплаті, коли закон підпише президент.
"З початку року відкрито вже близько 10 тисяч виконавчих проваджень через протерміновані штрафи – це майже дорівнює показнику за весь минулий рік. Водночас українці не поспішають розраховуватися зі штрафами. Серед торішніх боргів за штрафи ТЦК не сплачено 52%", – йдеться в публікації компанії станом на 10 березня.
Тим часом деякі військовозобов'язані оскаржують штрафи через суд. І суди часто стають на їхній бік, скасовуючи штрафи у 78% випадків. Причини різні: від помилок у повістках до порушень під час їх відправлення. Як показала практика, поштові трекери іноді фіксують порушення, що дає підстави для скасування штрафів.
Нагадаємо, що чоловікам дозволено відмовитись від мобілізації: ніякої "бусифікації" і примусу ТЦК.
Раніше ми повідомляли, що повістки посипляться вже в квітні: тисячі працівників залишаться без захисту через нові вимоги до бронювання.