Повномасштабна війна дуже змінила ринок праці в Україні. Якщо на перший погляд здається, що кількість вакансій повернулася на колишній рівень, то насправді зміни не змусили на себе чекати.

У деяких галузях попит на фахівців зріс у десятки разів, а в інших спостерігається різке падіння, пише УНІАН.

Військова авіація Повітряних сил ЗС України. Фото: Міноборони
Військова авіація Повітряних сил ЗС України. Фото: Міноборони

Ось що стало помітним

Попит на працівників у Силах оборони сильно зріс, а військові рекрутери заполонили платформи для пошуку роботи з тисячами пропозицій. Навіть на Work.ua раніше не було окремого напрямку для військового рекрутингу, а зараз понад 600 підрозділів пропонують майже 9 тисяч вакансій.

Дедалі більше з'являється вакансій для медиків – епідеміологи, анестезіологи, реабілітологи, хірурги – ці фахівці потрібні як ніколи. Війна, пандемія та загальний світовий дефіцит кадрів у медичній сфері. Вакансії для лікарів та медсестер зростають, а ось попит на перекладачів та фахівців у галузі туризму та освіти падає.

Популярні новини зараз
Чи зникне "розшук" від ТЦК за три місяці: адвокат пояснила важливі деталі 300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Східний гороскоп на квітень 2025: випробування, зміни та нові перспективи для знаків Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Лікар. Фото: DW
Лікар. Фото: DW
Лікар. Фото: DW

Якщо раніше IT-фахівці були потрібні, то зараз ситуація інша. Вакансій для розробників поменшало на 36%. Ігрові розробники, Java-програмісти та верстальники – тепер їх роботи не так багато, і конкуренція стала набагато жорсткішою.

Викладачів іноземних мов побільшало, оскільки багато українців, які змушені виїхати за кордон, потребують вивчення нових мов. А ось перекладачів поменшало, оскільки за допомогою штучного інтелекту компанії можуть економити на послугах і перекладати тексти без участі людини.

Програмісти
Програмісти

Через закритий повітряний простір та руйнування портової інфраструктури сильне скорочення вакансій торкнулося стюардес, авіадиспетчерів та крюїнг-менеджерів. Попит на ці професії майже зник, попит на морських фахівців також значно знизився.

Одні професії зникають, інші з'являються. Людям і роботодавцям тепер потрібно швидко адаптуватися до нових умов, і в майбутньому такі зміни лише триватимуть, відкриваючи нові можливості і при цьому створюючи нові виклики.

Раніше стало відомо, як українкам у Польщі знайти роботу та зберегти соціальні виплати на дітей 800+

Вам буде цікаво дізнатися, дружини військових відкрили в собі актрис: театральний проект допоміг знайти голос і змінив життя

Читайте також, більше не потрібно брати кредит на навчання: студентам повернуть гроші за контракт