Мобілізації в Україні підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Проте законодавством передбачено категорії осіб, які мають право самостійно обирати – служити чи ні. Про це йдеться у матеріалі видання "Телеграф".

Деякі громадяни України не підлягають призову на військову службу без добровільної згоди. Тобто територіальні центри комплектування не можуть мобілізувати таких осіб.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Служити за власним бажанням можуть:

  • чоловіки віком від 18 до 25 років;
  • жінки віком до 60 років, якщо ВЛК визнає їх придатними за станом здоров'я;
  • особи з інвалідністю, якщо ВЛК визнає їх придатними
  • українці призовного віку, які мають право на відстрочку;
  • громадяни, які були у ворожому полоні та повернулися до України в рамках обмінів.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube
Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще

Водночас варто відзначити, що громадян віком до 25 років можуть мобілізувати на загальних умовах. Це стосується тих, хто має статус військовозобов'язаного, а не призовника.

Військовозобов'язаними особи до 25 років можуть бути, якщо закінчили військову кафедру, проходили строкову службу в армії у мирний час або є колишніми співробітниками поліції, рядового складу МВС.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, розсилання повісток у квітні: кого ТЦК планують мобілізувати насамперед.

Також наш портал інформував, штраф за неявку до ТЦК та відмову від ВЛК можна скасувати: українцям сказали, як не платити гроші.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, демобілізація через суд: українські військові активно використовують нову "схему", що з цього виходить.