У разі отримання повістки військовозобов'язаний повинен з'явитися до ТЦК у зазначену дату та час. За ігнорування – штраф. Але бувають інциденти, коли громадян викликають до територіального центру телефоном.

Як реагувати військовозобов'язаному у таких випадках і чи можуть йому виписати штраф у разі неявки, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.ua".

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube
Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Відповідно до законодавства саме повістка зобов'язує громадянина прибути до ТЦК. У разі телефонного дзвінка з територіального центру комплектування військовозобов'язаного можуть лише попросити з'явитися на певну дату.

Однак, як наголошує адвокат, отримання інформації про виклик у ТЦК за допомогою телефонного зв'язку не може вважатися належним повідомленням. Отже, військовозобов'язаний може сам вирішувати реагувати на прохання чи ні.

Популярні новини зараз
В українців почнуть відбиратимуть авто: хто ризикує залишитись без транспорту Примусова мобілізація їх не торкнеться: хто має право обирати – служити чи ні Стануть "невидимі" для мобілізації: кого більше не чіпатиме ТЦК до кінця року Чоловікам дозволено відмовитись від мобілізації: ніякої "бусифікації" і примусу ТЦК
Показати ще

"Запрошення до ТЦК телефоном не вважається належним повідомленням, і явка у такому разі не є обов'язковою", - заявив Юрій Айвазян.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Водночас за неявку до ТЦК за повісткою гарантовано штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Крім того, людину можуть об'явити у розшук та доставити до ТЦК примусово.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, отримали повістку, але підвело здоров'я: як діяти у разі неявки в ТЦК через хворобу.

Також наш портал інформував, прийшла повістка, а ви за кордоном: як залишитися в іншій країні без наслідків від ТЦК – інструкція.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, три місяці тренувань – і в бій: як готують до війни молоде покоління українських захисників.