В Україні в середині березня фіксується активне зростання цін на помідори та болгарський перець. Стриманими темпами дорожчає і картопля. Про це свідчать дані проєкту EastFruit та порталу "Мінфін".

Через стабільно низький попит на помідори, який утримувався кілька тижнів, імпортери були змушені скоротити обсяги постачання продукції з Туреччини. Це призвело до значного скорочення пропозиції томатів і на тлі зростання попиту ціни почали зростання.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

За даними аналітиків, тепличні томати продаються вже 85-95 гривень за кілограм. Це в середньому на 13% дорожче ніж тижнем раніше. При цьому учасники ринку не виключають подальшого подорожчання, якщо найближчим часом не вдасться збільшити постачання імпортної продукції.

Ціни на овочі та фрукти. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі та фрукти. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Нові правила відстрочок у травні: які оновлення будуть у "Резерв+" Українцям погрожують штрафами до 800 тисяч: дані передадуть податковій Робота, вдома та на вулиці: де найчастіше ТЦК полює на ухилянтів По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році
Показати ще

Ціни на перець та картоплю

У супермаркетах спостерігається активне зростання цін на болгарський перець. Середня вартість збільшилась із 246,03 до 266 гривень за кілограм. Окремі торгові мережі пропонують овоч майже по 340 гривень за кіло.

Ціни на перець. Фото: скрін Мінфін
Ціни на перець. Фото: скрін Мінфін

Крім того, фіксується незначне підвищення цін на картоплю. Якщо минулого місяця середній цінник становив 31,98 гривні, то у березні він піднявся до 32,30 гривні за кілограм.

Ціни на картоплю. Фото: скрін Мінфін
Ціни на картоплю. Фото: скрін Мінфін

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, банани пробивають стелю, а мандарини стали доступнішими: на фруктовому ринку - ціновий шторм.

Також наш портал інформував, у гаманцях вітер гулятиме: навесні активізується зростання цін на продукти.

Крім того, ми писали, нові ціни нівелюють індексацію пенсій: в Україні дорожчають соціально значущі продукти.