Вартість електроенергії для населення необхідно підвищувати до ринкового рівня, але за умов забезпечення субсидіями вразливих категорій населення. Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко у коментарі для OBOZ.UA.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОлександр Харченко вважає, що на цьому етапі для України немає альтернативи переходу на ринкові ціни на електроенергію для населення. Нинішні тарифи він називає "штучно заниженими", а їхня природа, за його словами, дуже дивна.
"Немає альтернативи тому, щоб ми перейшли з штучних, занижених для всіх тарифів на реальні ринкові ціни", – каже фахівець.
Система, у якій діють занижені тарифи, неспроможна забезпечити ефективне функціонування енергетичного сектора. Отже, необхідно ініціювати зміни.
При цьому Олександр Харченко наголошує, що разом із приведенням цін на енергоресурси до ринкового рівня державі необхідно забезпечити гідний соціальний захист населення. Необхідні адресні субсидії для пенсіонерів, ветеранів та інших уразливих верств населення.
Наприклад, варто передбачити адресну субсидію для осіб із низьким доходом, яка покриватиме 100% витрат на енергоресурси. Водночас ринкові ціни встановити для тих категорій громадян, які матимуть можливість їх оплачувати.
Раніше портал Знай повідомляв, всього 1,73 грн/кВт: що потрібно встановити у квартирі, щоб у рази менше платити за світло.
Також наш портал інформував, українців попередили про тривалі відключення світла: електроенергія може стати рідкістю.
Крім того, ми писали, тарифи рано чи пізно "розморозять": якими будуть нові ціни на електроенергію та газ.