Попри війну та складну економічну ситуацію, в Україні діє система примусового стягнення боргів. Кредити, позики, несплачені рахунки за комунальні послуги — все це залишається у зоні уваги банків, виконавчих служб та комунальних підприємств. Тож багатьох хвилює питання: чи можна втратити власне житло через борги у 2025 році?

За чинним законодавством, жодної загальної заборони на стягнення заборгованостей наразі немає. Мораторій, який діяв у перші роки війни, скасували ще у 2023 році. А отже, відповідальність за фінансові зобов’язання ніхто не скасовував.

борги
борги

Але є винятки. Українці, які мешкають у районах активних бойових дій або мають статус внутрішньо переміщених осіб, можуть бути тимчасово звільнені від сплати рахунків. Але для цього потрібно мати відповідні документи: довідку ВПО або підтвердження від військової адміністрації.

Що із кредитами під час війни? Закон №2120-IX захищає деякі права боржників у період воєнного стану. Банки не мають права нараховувати пеню, штрафи та додаткові платежі за простроченими кредитами. Але сам борг нікуди не зникає — його рано чи пізно доведеться повернути.

Популярні новини зараз
140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук" Жінок змушують мобілізуватись, щоб чоловіки ховались вдома: "Мені важко повірити..." Гороскоп на сьогодні, 2 травня: кому зірки принесуть сюрпризи, а кого випробують на терпіння Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще

арешт майна / скріншот з відео
арешт майна / скріншот з відео

Важливо! Якщо житло придбане в кредит до 15 березня 2022 року, виселення під час війни заборонено. Проте якщо іпотека оформлена після цієї дати, банк має право ініціювати процедуру примусового стягнення майна, включно з виселенням.

Постачальники комунальних послуг можуть подати на боржника до суду. Спочатку приходять попередження та пропозиції реструктуризації. Якщо реакції немає, справу передають виконавчій службі. Далі — арешт банківських рахунків і навіть опис майна.

Нагадаємо, зростання тарифів на комунальні послуги: в уряді зробили важливе оголошення

Раніше ми розповідали, що на лічильнику одне, а в платіжці – інше: чому українцям доводиться платити за зайві куби газу

Також, розлучення з боргами: хто і за що платитиме після розриву шлюбу