Нерідко бувають ситуації, коли у квартирі чи будинку ніхто не проживає, але плата за комунальні послуги нараховується. Це може призвести до накопичення боргів та суттєвих витрат, але їх можна уникнути, йдеться у матеріалі "24 Каналу".

Українським законодавством передбачено, що якщо людина не живе у квартирі чи будинку понад 30 днів, вона має право ініціювати перерахунок нарахувань за комунальні послуги, які залежать від кількості мешканців, наприклад, за вивезення побутових відходів.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Щоб домогтися часткового списання заборгованості, потрібно подати письмову заяву постачальнику послуг, а також надати документи, які підтвердять тимчасове непроживання за адресою. Це може бути довідка ВПО, відмітка про перебування за кордоном тощо.

Після розгляду заяви постачальник послуг ухвалить рішення і якщо вона буде позитивною, то споживачеві проведуть перерахунок та спишуть нарахування за період, коли він не проживав удома.

Популярні новини зараз
Переведення годинників на літній час: чи будемо крутити стрілки у 2025 році, термінове звернення до українців Почнеться вже 9 травня: одіозний нардеп анонсував скасування мобілізації і військового стану Пророцтва карпатського мольфара: знаки природи, які віщують перемогу і нового лідера для ЗСУ Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Водночас уникнути витрат на деякі комунальні послуги не вийде навіть за умови непроживання у квартирі. Наприклад, рахунки за централізоване опалення доведеться сплачувати навіть якщо житлова площа порожня.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ігнорування платіжок: чи можуть виселити з житла, якщо довго не платити за комуналку.

Також наш портал інформував, грошова підтримка: кому допоможуть погасити борги за комуналку, накопичені за час війни.

Крім того, ми писали, тарифні махінації: комунальники навмисно завищують платіжки – як з цим боротися.