Якщо військовозобов'язаний українець порушує правила військового обліку, його можуть подати в розшук і поліція повинна буде доставити його до ТЦК.

За які саме порушення можна потрапити до розшуку ТЦК і як перевірити чи значиться громадянин у "реєстрі ухилянтів", розповів юрист Ярослав Звоненко.

Повістка поштою, скріншот: YouTube
Повістка поштою, скріншот: YouTube

Територіальні центри комплектування можуть подати військовозобов'язаного у розшук із цілої низки причин. Найпопулярніша - неявка після отримання повістки. Також проблеми можуть бути, якщо громадянин не повідомив ТЦК про зміну місця проживання.

Військовозобов'язаного можуть офіційно оголосити у розшук, якщо суд ухвалив рішення про притягнення особи до відповідальності за ухилення від військової служби.

Популярні новини зараз
Замість травневого сонечка - арктичний холод: синоптики приголомшили прогнозом на місяць Уся пенсія піде на комуналку: держава скасовує пільги літнім українцям Банки почали полювання за старими авто: українців змусять платити роками Підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Як перевірити чи перебуває людина у розшуку?

Дізнатися про свій статус військовозобов'язані можуть декількома способами:

  • Особисто звернутися до ТЦК – уточнити, чи є виклики на ім'я громадянина, чи є він у списках на розшук. Але юристи застерігають, що людину з порушеннями військового обліку можуть затримати та вимагати пояснень на місці.
  • Перевірка через Національну поліцію – правоохоронні органи можуть надати інформацію про наявність людини у базі розшуку. Потрібно подати відповідний запит та надати паспорт.
  • Перевірка на державних сайтах – перевірити інформацію можна у розділах розшуку на сайтах державних органів, наприклад, Міністерства внутрішніх справ України.
  • Звернення до юриста – фахівець зможе перевірити статус громадянина через офіційні джерела.

Раніше портал Згай повідомляв, ВЛК за новими правилами: військовозобов'язаним змінили терміни медогляду.

Також наш портал інформував, відстрочка від мобілізації: скільки діє і коли потрібно повторно подавати документи.

Крім того, ми писали, мобілізацію можна оскаржити: українцям дали інструкцію.