В Україні пенсії не підлягають оподаткуванню, однак із них можуть бути здійснені певні відрахування. У кого з людей похилого віку можуть забрати частину виплати та чому, роз'яснили в Пенсійному фонді.

Відрахування з пенсії можуть проводитись на основі судових рішень, ухвал, вироків, виконавчих написів нотаріусів та інших юридичних документів.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Розмір відрахувань визначається залежно від суми, яку має отримати пенсіонер. Водночас українським законодавством встановлено обмеження - розмір стягнення не може перевищувати 50% пенсії.

Так, забрати до 50% від пенсійної виплати можуть:

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали обмаль часу: банки будуть безжальними Українцям компенсують понад 1000 гривень за комуналку: хто отримає гроші Держава прирекла на пожиттєву працю: жінкам відсунули пенсію Україну накриє хвиля здешевлення: які продукти стануть доступнішими
Показати ще
  • на аліменти для утримання членів сім'ї;
  • для відшкодування збитків, спричинених розкраданням майна підприємства чи організації;
  • на компенсацію шкоди людині, якій через дії пенсіонера було завдано каліцтва або інші пошкодження здоров'я.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

У разі інших видів стягнень від пенсії можуть забирати не більш як 20%.

Наприклад, втратити 20% пенсії можуть особи, які своєчасно не повідомили ПФУ про своє працевлаштування чи звільнення, через що якийсь час отримували доплати, на які вже не мали права. Надмірно виплачену суму можуть повернути шляхом стягнення 20% з кожної пенсії, але лише якщо пенсіонер відмовляється добровільно повернути кошти.

Раніше портал Знай повідомляв, у гаманці додасться грошей: кому з пенсіонерів встановлять спеціальну доплату.

Також наш портал інформував, пенсія більше 10 тисяч гривень: як забезпечити безбідну старість завдяки новим пенсійним правилам.

Крім того, ми писали, ПФУ встановив вимоги для зарахування пенсій на картки: що потрібно знати пенсіонерам.