Військово-лікарська комісія є обов'язковою процедурою для визначення придатності громадян до військової служби. У мирний час її проходження передбачено раз на п'ять років, тоді як під час воєнного стану — щорічно.

Однак, якщо особа має офіційно оформлену відстрочку від мобілізації, вона звільняється від обов'язку проходити ВЛК до завершення дії цієї відстрочки, каже юрист.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №560, військовозобов'язані, які отримали відстрочку, не направляються на військово-лікарську комісію. Це означає, що навіть якщо термін попереднього медичного огляду сплив, наявність діючої відстрочки звільняє від необхідності повторного проходження ВЛК.

ВЛК. Фото: Мілітарний
ВЛК. Фото: Мілітарний

Відстрочка від мобілізації може бути надана з різних підстав, зокрема за станом здоров'я. Особи, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за висновком ВЛК, отримують відстрочку на термін до шести місяців з подальшим повторним медичним оглядом. Після закінчення цього періоду проводиться повторна оцінка стану здоров'я для визначення подальшої придатності до служби.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 21-27 квітня для всіх знаків Зодіаку: Овни готові до грошей, відгородженість Раків та ігри Козорогів Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+ Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Важливо розуміти, що наявність відстрочки не лише звільняє від проходження ВЛК, але й від призову на військову службу на весь період її дії. Однак після закінчення терміну відстрочки або у разі втрати підстав для її надання, особа зобов'язана пройти військово-лікарську комісію для визначення своєї придатності до служби.

Нагадаємо, мобілізація набирає нових обертів: кого точно заберуть до війська в березні

Раніше ми розповідали, що військова присоромила ухилянтів, які ховаються по домівках: "Мені гидко"

Також, відстрочка від мобілізації: скільки діє і коли потрібно повторно подавати документи