Українці можуть зменшити рахунки за електроенергію, встановивши у житлі спеціальний прилад. Це цілком законний спосіб економії, пояснюють в одному з обленерго.

Так, щоб почати економити на електроенергії, споживач може встановити вдома багатотарифний лічильник. Завдяки диференційованим тарифам платіжка може помітно зменшитися.

Тарифи на електроенергію. Фото: скрін youtube
Тарифи на електроенергію. Фото: скрін youtube

Двохзонний лічильник передбачає "нічний" тариф, який на 50% дешевше - 2,16 гривні та діє з 23:00 до 7:00. В решту часу діє повний тариф – 4,32 гривні за кВт/год.

Тризонний лічильник дає більше можливостей, але заощаджувати з ним складніше:

Популярні новини зараз
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила "Київстар" закриває один із найдешевших тарифів: що пропонує натомість ТЦК не питатиме: після отримання повістки чоловікам не залишать вибору Порахують кожну копійку: податкова готує тотальні перевірки – хто перший у черзі
Показати ще
  • тимчасові періоди 08:00–11:00 та 20:00–22:00 є піковими та оплачуються за максимальним тарифом – 6,48 гривні за кВт/год;
  • напівпіковий період припадає на тимчасові відрізки 07:00–08:00, 11:00–20:00 та 22:00–23:00 – тариф становить 4,32 гривні за кВт/год;
  • нічний тариф із таким лічильником дешевше - 1,73 гривні за кВт/год.

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Перехід на зонний облік буде вигідним, якщо більшість електроприладів споживач буде використовувати вночі або перенесе на нічний час електроприлади великої потужності, наприклад бойлер, електроопалення, пральну машину, кондиціонер.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, світло страшно включатиме: як може змінитися тариф на електроенергію.

Також наш портал інформував, українців попередили про тривалі відключення світла: електроенергія може стати рідкістю.

Крім того, ми писали, українці "намотали" 20 млн грн за рік на крадіжці електроенергії: як їх обчислюють і чим це загрожує.