За порушення мобілізаційного законодавства військовозобов'язані громадяни України можуть отримати штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. Однак у деяких випадках сума може подвоїтись, попереджає адвокатка Дар'я Тарасенко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо військовозобов'язаний громадянин проігнорував повістку, не оновив своєчасно дані або втратив військово-обліковий документ, то він може бути оштрафований. Терміни сплати штрафу, за словами правозахисниці, залежать від того, чи планує людина оскаржити ухвалу.
Тим, хто визнає провину та готовий сплатити штраф, надається 15 днів з моменту вручення постанови. Якщо встановлені строки будуть порушені, то інформація може бути передана до виконавчої служби. У такому разі розмір штрафу може бути подвоєним.
Дар'я Тарасенко попереджає, що військовозобов'язаному варто письмово повідомити ТЦК про сплату штрафу, додавши копію відповідної квитанції. Це допоможе уникнути ризику, що постанову направлять до виконавчої служби через можливі затримки з нарахуванням коштів.
Якщо військовозобов'язаний вважає, що штраф було накладено несправедливо, то протягом 10 днів з моменту винесення постанови необхідно подати скаргу.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація в Україні з 1 березня: кому першочергово вручатимуть повістки.
Також наш портал інформував, затримають та відвезуть до ТЦК: через що в осіб із відстрочкою можуть бути неприємності.
Крім того, ми писали, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.