Якщо військовозобов'язаний вважає, що рішення про його мобілізацію було ухвалено незаконно або з порушеннями, то він може оскаржити його безпосередньо через ТЦК або шляхом подання скарги до суду. Про це розповів юрист Дмитро Франчук у коментарі для "РБК-Україна".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля оскарження рішення ТЦК та СП про мобілізацію мають бути певні підстави та докази, що людину забирають до армії незаконно.
Мобілізація може вважатися незаконною, якщо:
- особа має актуальне бронювання;
- людина непридатна до служби за станом здоров'я;
- у військовозобов'язаного троє та більше дітей віком до 18 років або дружина з інвалідністю;
- повістку було вручено з порушенням процедури.
За словами юриста, для оскарження незаконної мобілізації військовозобов'язаний може звернутися до відповідної ТЦК з письмовою заявою та документами, що підтверджують, що має право на відстрочку, непридатний до служби або заброньований підприємством.
Дмитро Франчук зазначив, що після розгляду заяви ТЦК може самостійно скасувати помилкове рішення, проте справа може дійти до суду.
Якщо у ТЦК відмовилися скасовувати рішення про мобілізацію, то військовозобов'язаний може подати адміністративний позов до окружного адміністративного суду за місцем розташування ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неявка за повісткою: чи може порушник оформити відстрочку від мобілізації.
Також наш портал інформував, демобілізації чекати не варто: влада готує альтернативний варіант для військових.
Крім того, ми писали, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.