Борги за житлово-комунальні послуги можуть перерости у великі проблеми для споживача. Які наслідки можуть бути, розповів адвокат, старший юрист юркомпанії "Де-Юре" Іван Топор.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКомунальні послуги повинні оплачуватись відповідно до встановленого договору порядку та строків. Якщо споживач порушує умови договору, то передбачені різноманітні санкції.
Наприклад, за прострочені комунальні платежі можуть нараховувати пеню – 0,01% від суми боргу щодня. Також можуть бути штрафи та інфляційні нарахування, якщо це передбачено договором.
Юрист попереджає, що якщо споживач відмовляється сплачувати борг добровільно, постачальники можуть звертатися до суду. У такому разі особа повинна буде не лише сплатити борг з урахуванням пені та штрафів, а й відшкодувати судові витрати.
Якщо споживач і надалі відмовляється платити, постачальник послуг може звернутися до державного або приватного виконавця. У такому разі можливе блокування банківських рахунків або арешт майна.
На додаток на боржника буде покладено обов'язок оплати послуги виконавця у розмірі 10% від суми стягнення.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, газовики масово штрафують українців: через що можна опинитися по вуха у боргах.
Також наш портал інформував, водоканальники готують санкції тим, хто ігнорує платіжки: як покарають і кого в першу чергу.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комуналка залишить голими та босими: експерт розповів, які послуги можуть подорожчати.