З 1 березня 2025 року в Україні набувають чинності нові правила мобілізації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗагальну мобілізацію та воєнний стан продовжено на 90 днів — до 9 травня 2025 року. Ці зміни впливають на вікові категорії призовників, умови відстрочки та процедури бронювання працівників, пише NV.
Основні зміни в мобілізації:
-
Вікові межі призову. Чоловіки віком від 18 до 60 років, придатні за станом здоров'я та з військовим досвідом, підлягають мобілізації. Ті, хто не має досвіду, але визнані придатними або обмежено придатними, також можуть бути призвані після повторного медичного огляду до 6 червня 2025 року.
Популярні новини заразГороскоп на п'ятницю 21 лютого для всіх знаків Зодіаку: готуйтесь до відпочинку та уважніше до фінансі Індексація пенсій у 2025: чому частина пенсіонерів отримає доплати лише влітку Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Будинки та квартири залишаться без опалення: експерт по комуналці попередив українцівПоказати ще -
Добровільний вступ. Жінки до 60 років, придатні за станом здоров'я, та чоловіки 18–25 років, які не проходили строкову службу, можуть добровільно укласти контракт. Для молодих чоловіків передбачені річні контракти з виплатами понад 1 мільйон гривень.
-
Відстрочка від мобілізації. Зміни торкнулися умов відстрочки. Чоловіки з трьома і більше дітьми або ті, чиї дружини доглядають за хворими батьками без інших працездатних родичів, мають право на відстрочку. Однак, якщо інвалідність дружини визнана незначною, відстрочка не надається.
-
Бронювання працівників. Підприємства, що підтвердили статус критично важливих, можуть бронювати працівників через портал "Дія". Заявки приймаються з 22 січня до 1 березня 2025 року. Нові критерії включають середню зарплату не менше 20 тисяч гривень та відсутність податкової заборгованості.
Важливо розуміти, що ці заходи спрямовані на посилення обороноздатності країни в умовах триваючої агресії з боку росії. Мобілізація є вимушеним кроком для захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Кожен громадянин може зробити свій внесок у спільну справу, підтримуючи Збройні Сили України та долучаючись до оборони держави.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.