В Україні розпочинається процедура розбронювання медичних працівників для служби в армії. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, ключова особливість цієї процедури – це укладання контракту на один рік, при цьому закликають лише на медичні посади.

Якщо медик захоче змінити свою роль на стрільця або іншу військову спеціальність, це можливо тільки за його добровільною згодою.

Український медик "Хімік", фото: armyinform
Український медик "Хімік", фото: armyinform

Ляшко в етері телемарафону пояснив, що приватні медустанови продовжують працювати за колишніми правилами, а ось для держустанов передбачені нові умови: 50% співробітників можуть бути заброньовані для потреб армії.

Однак, якщо всіх медпрацівників буде заброньовано, у Збройних силах можуть виникнути проблеми із забезпеченням потрібної кількості медиків.

Популярні новини зараз
МОЗ показало список ліків, які подешевшають в аптеках з 1 березня Українці потраплять під жорстку перевірку: допомогу збережуть не всім Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців
Показати ще

Тому процес розбронювання відбуватиметься на запит Міністерства оборони, і його координуватимуть місцеві департаменти охорони здоров'я. Крім того, жінкам-медикам надається можливість добровільно служити у ЗСУ.

Українські військові медики на Донбасі
Українські військові медики на Донбасі

Уряд також затвердив повне бронювання працівників медичних установ, які перебувають у державній та комунальній власності, включаючи центри крові та організації, які займаються судово-медичною експертизою.

Нагадаємо, автоматичну відстрочку отримають не всі: потрібний смартфон – докладна інструкція

Раніше ми писали про те, що добровольцям можуть відмовити в службі: з ким не підпишуть контракт

Крім того, Знай.ua повідомляв, військовозобов'язаний має право відмовитися від повістки: які наслідки можуть бути