Попри всі заяви про можливі мирні переговори, в Україні триває війна та загальна мобілізація. Кому з військовозобов'язаних першочергово можуть вручити повістку у березні, йдеться у матеріалі порталу "Телеграф".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнське військове командування неодноразово наголошувало, що насамперед армія потребує людей, які мають певний бойовий досвід. Проте водночас у військових підрозділах спостерігається підвищений попит на вузькопрофільних спеціалістів.
Першочергово на військову службу можуть закликати саме військовозобов'язаних, які мають гостро потрібну на фронті спеціальність.
Нещодавно представник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів, кого ЗСУ потребують на фронті найбільше, зокрема це:
- спеціалісти в IT сфері;
- оператори БПЛА;
- водії;
- розвідники та стрілки.
Варто нагадати, що отримати повістку в Україні можуть усі військовозобов'язані громадяни віком від 25 до 60 років, які не мають активної відстрочки та можуть проходити службу за станом здоров'я.
Покарання за ігнорування повістки залишається незмінним – штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. У разі неявки за "бойовою" повісткою передбачено кримінальну відповідальність - від 3 до 5 років позбавлення волі.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неявка за повісткою: чи може порушник оформити відстрочку від мобілізації.
Також наш портал інформував, затримають та відвезуть до ТЦК: через що в осіб із відстрочкою можуть бути неприємності.
Крім того, ми писали, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.