Українські монети можуть становити велику цінність для нумізматів. Деколи за непоказні, на перший погляд, копійки можна отримати астрономічні суми.

Наприклад, монету номіналом 1 гривня на майданчику Violity оцінили у неймовірні 65 тисяч гривень. Колекціонери посилено виборювали монету, зробивши сумарно більше ніж 50 ставок.

Цінна монета. Фото: violity
Цінна монета. Фото: violity

Мова про монету 1 гривня 1992 року випуску. Вказується, що вона викарбувана з латуні та має гладкий гурт. На ній є сліди часу - дрібні подряпини та вм'ятини. Однак це не відлякало нумізматів.

Цінна монета. Фото: violity
Цінна монета. Фото: violity

Популярні новини зараз
Зрада скасовується? Держсекретар США заспокоював Європу після гучних заяв Трампа На вулиці $500, а після "учєбки" - 7000: у Раді назвали розцінки на відкуп від мобілізації Українці потраплять під жорстку перевірку: допомогу збережуть не всім Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії
Показати ще

Продавець не вказав різновид монети, проте експерти зазначають, що за 1992 рік з гладким гуртом було випущено лише одну варіацію – 1.1ААг. Це рідкісний різновид, тому підвищений інтерес нумізматів та величезний цінник цілком виправдані.

Цінна монета. Фото: violity
Цінна монета. Фото: violity

За словами фахівців, 1 гривня 1992 року випущена з гладким гуртом без написів через те, що спочатку не було інструментів для нанесення таких написів. Пізніше фахівці монетного двору експериментували із нанесенням гуртових написів.

Варто зазначити, деякі рідкісні монети знайти вкрай складно, оскільки не всі з них потрапляли в обіг.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, колекціонери розкуповують старі українські монети, як гарячі пиріжки: платять шалені суми.

Також наш портал інформував, колекціонери готові озолотити українців за старі монети: раніше були в кожному гаманці.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, перевіряйте кишені: колекціонери платять майже 20 000 грн за монету номіналом 10 копійок.