Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВнутрішньо переміщені особи в Україні отримали можливість дистанційно подавати документи на субсидію для оренди житла. Однак нові правила містять важливі нюанси, через які багато хто може залишитися без державної допомоги, кажуть у ПФУ.
За новими умовами, ВПО можуть подати документи лише в тому випадку, якщо вони та орендодавець перебувають у різних містах. Якщо ж наймач і власник житла проживають в одному населеному пункті, то дистанційна подача документів стає неможливою. Це створює серйозні проблеми для тих, хто вже знайшов житло, але не може особисто відвідати державні установи через обставини, пов’язані з війною чи станом здоров’я.
Також новий алгоритм оформлення субсидій вимагає наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) як у переселенця, так і в орендодавця. Для багатьох це може стати проблемою, адже отримання КЕП вимагає додаткового часу та зусиль.
Для того щоб отримати субсидію, переселенці мають виконати наступні дії:
- Увійти до особистого кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України.
- Заповнити онлайн-заяву та договір оренди, додати копії необхідних документів.
- Зберегти документи та передати їх орендодавцю через систему.
- Орендодавець повинен переглянути документи, підтвердити правильність внесених даних і підписати їх електронним підписом.
- Наймач після цього також підписує документи своїм КЕП і надсилає їх на розгляд у Пенсійний фонд.
Ноутбук, скріншот: YouTube
Якщо орендодавець перебуває за кордоном, процес залишається незмінним. Однак, якщо хоча б один із учасників угоди не має електронного підпису, субсидію оформити не вдасться.
Попри те, що держава пропонує зручний алгоритм для дистанційного оформлення субсидій, він несе і певні загрози. Багато власників житла відмовляються оформлювати КЕП або просто не хочуть реєструвати орендарів офіційно, побоюючись зайвих бюрократичних процедур чи податків. У результаті переселенці опиняються у вразливій ситуації – вони можуть втратити право на фінансову підтримку та залишитися без житла.
Також залишається питання безпеки персональних даних. Оскільки документи подаються через електронні сервіси, є ризик, що шахраї можуть скористатися цією схемою для фальшивого оформлення субсидій.
Нагадаємо, субсидії у новій формі: що змінюють для мільйонів українських сімей у 2025 році
Раніше ми розповідали про дві субсидії за раз: хто з українців може отримати таку допомогу
Також, щоб не лишитись без тепла: Газмережі зробили українцям важливе повідомлення