Для всіх наших шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками по комуналці, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що Кабмін уже протягом кількох місяців впроваджує низку змін щодо субсидій.

Велика кількість українських сімей досі, як ще 2015 року, продовжують отримувати субсидії. Проте деяким категоріям субсидії давали без урахування доходів усієї сім'ї.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Причому зміни поки що набувають чинності тільки щодо нових споживачів. Якщо сім'я звернулася за призначенням допомоги з 1 січня 2025 року, право на отримання пільги з урахуванням сукупного доходу сім'ї визначатиметься з 1 січня 2025 р. Але якщо сім'я оформила пільги до 31 грудня 2024 р., зміни щодо призначення застосовуватимуться після закінчення опалювального сезону 2024/2025 рр.

Популярні новини зараз
Реальне підвищення відчують не всі: що буде з пенсіями після 1 березня Вийшов кави попити і отримала повістку: що вигадав мешканець Львівщини, щоб уникнути мобілізації Технічний збій чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників Готуйтесь – буде дорожче: українцям стане складніше дозволити собі навіть шматок хліба
Показати ще

Утім, у цьому правилі є й винятки. Норма про єдиний підхід обліку доходу сім'ї не стосуватиметься учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Для них підходи до надання пільг не змінюються.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

По-друге, уряд розширив коло потенційних претендентів на субсидію - збільшив граничний розмір витрат на придбання товарів широкого вжитку для одержувачів субсидій, що дозволяє їм претендувати на виплати.

Пенсіонери, субсидії. Фото: скрін youtube
Пенсіонери, субсидії. Фото: скрін youtube

Для підтримки українців з невеликими доходами з 1 січня 2025 року уряд збільшив граничний розмір покупки, який обмежує призначення субсидії, з 50 000 до 100 000 грн. Також у разі придбання сім'єю генератора, що виробляє електроенергію з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру вартістю до 150 000 грн або разовий платіж у розмірі до 150 000 грн за кредитом на придбання установки не враховуватиметься при призначенні субсидії.

Третє - змінився порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для нарахування субсидії. При обчисленні розміру допомоги враховуватиметься зарплата за мінусом не лише податку на доходи фізичних осіб, а й військового збору.

По-четверте, з'явилися пільги на оплату комуналки для учасників бойових дій. Відповідно до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасники бойових дій мають право на пільги при сплаті послуг ЖКГ – 75% знижки на оплату квартплати та комунальних послуг.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Площа житла, на яку надається знижка, під час розрахунків плати за опалення становить 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім'ю.

Оформити пільги на комуналку можуть лише особи, які вже набули статусу УБД. Якщо статусу ще не підтверджено, пільги не нарахують. Подати заяву на субсидію можна: через "Дію", у найближчому сервісному центрі та через особистий кабінет на веб-порталі ПФУ.

Жінка похилого віку оформлює субсидії
Жінка похилого віку оформлює субсидії

По-п'яте, найближчим часом очікуються ще дві новації від уряду. З одного боку, Мінсоцполітики підготувало зміни до порядку призначення житлових субсидій (Положення №848), коли споживачі зможуть самі подавати дані про комунальні послуги для отримання допомоги.

Ці новації стосуються випадків, коли постачальники послуг не подали вчасно відомості, необхідні для проведення розрахунку житлової субсидії, що обмежило споживачів у отриманні субсидії, пояснила Єлизавета Коробейнікова, адвокат Адвокатського об'єднання "Актум".

Нагадаємо, система ЖКГ в Україні не просто у кризі, а на грані "коми": хто заважає змінам.

Раніше повідомлялося, придбали – залишилися без допомоги: за які фінансові операції можуть забрати субсидію.

Також, держава не допомагатиме: кого можуть позбавити права на пільги.