Отримати житлову субсидію можуть українці, які платять за комуналку понад 15% від суми середньомісячного сукупного доходу. Але є випадки, коли виплату можуть скасувати.

Одним із них є оформлення майна отриманого у спадок. Про втрату субсидії та як цього уникнути, розповіли на офіційній сторінці ПФУ.

Оформлення документів, скріншот: YouTube
Оформлення документів, скріншот: YouTube

Якщо отримувач субсидії отримав у спадок житло, то для продовження виплат мають бути виконані певні умови.

Коли одержання спадщини не призведе до втрати субсидії:

1) у власності громадянина є лише 1 житло, крім отриманого у спадок

Популярні новини зараз
Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Українці знову переводять годинники в березні: чому скасування літнього часу відкладається Один раз 500 грн або переплачувати щомісяця: водоканальники поставили споживачам ультиматум
Показати ще

2) одержане у спадок житло не здається в оренду

Важливою деталлю залишається те, що здавання житла в оренду стосується не лише майна придбаного у спадок, а й інших приміщень, що є у власності. Щоб не втратити субсидію, українцям потрібно підтвердити факт не здавання.

Для цього потрібно оформити Акт обстеження матеріально-побутових умов та передати документ до Пенсійного фонду України. Цей Акт складається посадовою особою виконавчого органу місцевого самоврядування за зверненням громадянина.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Тому громадянин, який отримав спадщину, може й надалі отримувати субсидію, якщо відповідає вищезгаданим критеріям та надав усі підтверджуючі документи до органів Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, що українцям відмовляють у субсидіях: хто та чому може залишитися без допомоги.

Раніше ми повідомляли про ціни на комунальні послуги: чи доведеться платити більше за тепло та гарячу воду.