Після повернення із стану запасу чи черги (СЗЧ), військовослужбовці не одразу повертаються до активного виконання обов’язків у своїх підрозділах. Їхній шлях на службу проходить через кілька етапів, і відповідальність за організацію цього процесу покладається на командира колишньої військової частини.

Як пояснюють фахівці Юридичного Гончаренко центру, після повернення із СЗЧ військові тимчасово підпорядковуються командирові своєї попередньої частини. Саме він організовує всі адміністративні процеси:

  • Видає накази про повернення.
  • Поновлює грошове забезпечення та інші виплати.
  • Надає необхідну документацію для подальшої служби.

    Воїн ЗСУ, скрін з YouTube
    Воїн ЗСУ, скрін з YouTube

Однак важливо розуміти, що після СЗЧ військовий уже не служитиме у тій самій частині, де був раніше.

Після оформлення всіх документів військових скеровують до резервних батальйонів. Це проміжний етап перед тим, як їх переведуть до нових підрозділів для подальшого проходження служби.
Юристи підкреслюють, що повернення до тієї ж частини, де військовий служив до СЗЧ, не передбачено.

Популярні новини зараз
Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам Гороскоп на 19 лютого: успіх, відпочинок та підтримка – що чекає знаки цього дня Львівська митниця випадково розкрила власну контрабандну схему: працювали під прикриттям Олега Крившука та Степана Марунчака Ціни на стратегічно важливу крупу злетять на 50%: варто запасатися вже зараз
Показати ще

Навчання у ЗСУ, фото: Facebook
Навчання у ЗСУ, фото: Facebook

"Військовослужбовців, які повернулися, відправляють у резервний батальйон. Уже звідти їх направляють у нові частини, відповідно до потреб Збройних сил України", — зазначають експерти.

Такі зміни викликані необхідністю ефективно розподіляти людські ресурси серед підрозділів, які мають найбільшу потребу у доукомплектації. Військовим доводиться адаптуватися до нових колективів та умов служби, що може стати як викликом, так і новою можливістю для професійного зростання.

Нагадаємо, технічний збій чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників

Раніше ми розповідали, що частина чоловіків може втратити бронювання від мобілізації: юрист пояснив причини

Також, військовозобов’язаним дозволили виїзд: кому відкриють кордон, а кого розвернуть назад